Szkolenie z Prawa - Warszawa, Kraków
Refundacja kosztów dojazdów
Zasady i warunki ubiegania się o zwrot kosztów dojazdu, uczestnikom biorącym udział w kursach stacjonarnych w zakresie prawa, na terenie województwa mazowieckiego i województwa małopolskiego w ramach projektu realizowanego przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych (dalej KIDL) : „Kursy podnoszące kwalifikacje kadry medycznej udzielającej świadczeń zdrowotnych, w tym w związku z chorobą zakaźną, w szczególności COVID-19” nr POWR.07.01.00-00-0002/22 realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 Oś Priorytetowa VII Wsparcie REACT- EU dla obszaru zdrowia w latach 2022 – 2023, Działanie 7.1 Wzmocnienie zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia (dalej: Projekt).
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego -Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 -2020.
Organizatorem kursu stacjonarnego w zakresie prawa (dalej: Organizator) jest:
MedMedia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-029), ul. Nowy Świat 33/13.
Refundacji kosztów dojazdu dokonuje się na pisemny Wniosek o refundacje kosztów dojazdu złożony przez uczestnika kursu na odpowiednim wzorze.
Za koszt dojazdów rozumie się dojazd z miejsca zamieszkania wskazanego w Formularzu Rejestracyjnym na szkolenie stacjonarne do miejsca odbywania szkolenia oraz powrót z miejsca odbywania szkolenia do miejsca zamieszkania.
Oryginał podpisanego wniosku o refundację kosztów dojazdu należy wysłać pocztą tradycyjną lub złożyć osobiście w określonym regulaminowo terminie od zakończenia szkolenia.
W przypadku złożenia wniosku o refundację środkami transportu miejskiego należy załączyć oryginały dokumentów, potwierdzających przejazd.
Regulamin refundacji kosztów dojazdu na kurs z zakresu prawa realizowany w ramach projektu pn.: „Kursy podnoszące kwalifikacje kadry medycznej udzielającej świadczeń zdrowotnych, w tym w związku z chorobą zakaźną, w szczególności COVID-19”
§1 Postanowienia ogólne
- Regulamin określa zasady i warunki ubiegania się o zwrot kosztów dojazdu, uczestnikom biorącym udział w kursach stacjonarnych w zakresie prawa,
na terenie województwa mazowieckiego i małopolskiego w ramach projektu realizowanego przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych (dalej KIDL) : „Kursy podnoszące kwalifikacje kadry medycznej udzielającej świadczeń zdrowotnych, w tym w związku z chorobą zakaźną, w szczególności COVID-19” nr POWR.07.01.00-00-0002/22 realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 Oś Priorytetowa VII Wsparcie REACT- EU
dla obszaru zdrowia w latach 2022 – 2023, Działanie 7.1 Wzmocnienie zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia (dalej: Projekt). - Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego -Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 -2020.
- Organizatorem kursu stacjonarnego w zakresie prawa (dalej: Organizator)
jest: MedMedia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-029), ul. Nowy Świat 33 lok. 13. - Regulamin określa w szczególności:
- zasady ubiegania się o zwrot kosztów dojazdu komunikacją miejską – wyłącznie bilety jednorazowe,
- zasady ubiegania się o zwrot kosztów dojazdu prywatnym środkiem transportu,
- zasady dokonywania refundacji kosztu dojazdu przez Organizatora.
- Każdy uczestnik Projektu zobowiązany jest do zapoznania się z treścią niniejszego regulaminu i zobowiązuje się do jego stosowania.
- Zwrot kosztów dojazdu przysługuje uczestnikowi kursu, który ma miejsce zamieszkanie na terenie województwa, w którym odbywa się dany kurs, tj. odpowiednio na terenie mazowieckiego lub małopolskiego. Uczestnikowi nie przysługuje zwrot kosztów dojazdu, jeśli dojazd na kurs następuje spoza terenu województwa, w którym odbywa się dany kurs i uczestnik nie ma w nim miejsca zamieszkania.
§2 Zasady refundacji kosztów dojazdu
- Za koszt dojazdów rozumie się dojazd z miejsca zamieszkania wskazanego w Formularzu Rejestracyjnym na szkolenie stacjonarne z zakresu Prawa do miejsca odbywania szkolenia oraz powrót z miejsca odbywania szkolenia do miejsca zamieszkania.
- Refundacji kosztów dojazdu dokonuje się na pisemny Wniosek o refundacje kosztów dojazdu (dalej Wniosek) złożony przez uczestnika kursu na wzorze stanowiącym załącznik nr 1 do Regulaminu.
- O refundację kosztów dojazdu na kurs może ubiegać się uczestnik projektu, który potwierdził swój udział w kursie własnoręcznie złożonym podpisem na Liście obecności i odbył kurs.
- Refundacja kosztów przejazdu przysługuje za dzień, w których uczestnik faktycznie brał udział w kursie.
- Refundacji podlegają koszty dojazdu poniesione przez uczestników przy wykorzystaniu:
- środków zbiorowego transportu publicznego kołowego lub szynowego – do wysokości opłat zgodnych z cennikiem biletów II klasy obowiązujących na danym obszarze;
- środków transportu prywatnego (w szczególności samochód lub taksówka) – do wysokości opłat zgodnych z cennikiem biletów II klasy obowiązujących na danym obszarze.
- Refundacja kosztów podróży transportem szynowym w klasie I dopuszczona jest w sytuacji, kiedy cena biletu w klasie I jest niższa od ceny biletu w klasie II na tej samej trasie. W takiej sytuacji uczestnik zobowiązany jest dołączyć do Wniosku o refundację kosztów dojazdu cennik z dnia zakupu biletu potwierdzającego, że bilet klasy II był droższy od biletu w klasie I.
- Oryginał podpisanego wniosku o refundację kosztów dojazdu należy wysłać pocztą tradycyjną na adres: 05-850 Kręczki, ul. Zaciszna 31, najpóźniej do 14 dni od zakończenia kursu, oraz wysłać Skan wniosku wraz załącznikami na adres mailowy: biuro@mmcmedia.pl.
W przypadku złożenia wniosku o refundację środkami transportu miejskiego należy załączyć oryginały biletów, potwierdzających przejazd z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia, stanowiącego podstawę refundacji. - Wnioski podpisane przez osobę nieuprawnioną, osobę, która nie figuruje na liście obecności albo jej nie podpisała, niepodpisane, nieczytelne, z nieczytelnymi załącznikami lub w przypadku braku wymaganych załączników jak również złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Przy czym za datę doręczenia uważa się datę stempla pocztowego lub potwierdzenie odbioru w biurze Organizatora. W przypadku, gdy istnieje możliwość usunięcia braków stosuje się ust. 10.
- Organizator nie ma obowiązku zwracania wniosków, o których mowa w § 2 pkt 8.
- Organizator wezwie uczestnika kursu do uzupełnienia niekompletnego wniosku w terminie maksymalnie 5 dni od wezwania. Wezwanie nastąpi poprzez przesłanie wiadomości na adres e-mail wskazany we wniosku z wyszczególnieniem braków.
- Organizator dopuszcza możliwość jednokrotnego uzupełnienia braków na wezwanie. W przypadku nieuzupełnienia braków lub nieprawidłowego uzupełnienia stosuje się odpowiednio ust. 8 i 9.
- Wypłata refundacji kosztów dojazdu nastąpi nie później niż do 40 dni roboczych od daty wpływu kompletnego wniosku do Organizatora, po jego pozytywnym rozpatrzeniu, na rachunek bankowy wskazany we Wniosku.
- Organizator zastrzega, iż termin wypłaty może ulec zmianie w przypadku opóźnienia w przekazywaniu środków finansowych za realizację kursu, w którym udział brał uczestnik składający Wniosek przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych będącą Partnerem Projektu.
- Organizator zastrzega sobie prawo do żądania dodatkowych wyjaśnień lub dokumentów potwierdzających informacje i załączniki zawarte we Wniosku.
- Sytuacje, które nie zostały opisane w Regulaminie będą rozpatrywane indywidualnie przez Organizatora.
- Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji oszacowanych przez Uczestnika/czkę Projektu kosztów dojazdu w razie ich niezgodności ze stanem faktycznym.
§3 Zasady ubiegania się o zwrot kosztów dojazdu komunikacją miejską
- Refundacja kosztów dojazdu na kurs możliwa jest przy realizacji dojazdu zbiorowym transportem publicznym kołowym lub szynowym – do wysokości opłat zgodnych z cennikiem biletów II klasy obowiązujących na danym obszarze.
- Refundacji poniesionych kosztów dokonuje się na podstawie wymaganych dokumentów tj.:
- poprawnie wypełnionego Wniosku;
- udokumentowania poniesienia kosztów (w obie strony w dniu kursu)
w postaci:- jednorazowych biletów komunikacji publicznej (oryginał w formie papierowej lub w formie wydruku biletu w postaci elektronicznej) lub
- kopii imiennego biletu miesięcznego lub okresowego (w takim przypadku koszt dojazdu oblicza się w następujący sposób: cenę biletu za 1 miesiąc dzieli przez liczbę dni w miesiącu, a koszt refundacji stanowi wartość biletu za jeden dzień – nie więcej niż za bilety wskazane w lit. i powyżej),
- oryginału paragonów lub potwierdzenia przelewu zakupu biletów – jeśli
na bilecie brak jest daty przejazdu i/lub kosztu biletu, - wydruku obowiązującego w dniu kursu cennika dokumentującego koszt dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia transportem publicznym w II klasie – w przypadku udokumentowania przejazdu kopią biletu miesięcznego lub okresowego.
§4 Zasady ubiegania się o zwrot kosztów dojazdu własnym lub użyczonym środkiem transportu
- Refundacja kosztów dojazdu na kurs możliwa jest przy realizacji dojazdu środkami transportu prywatnego (w szczególności samochód lub taksówka) – do wysokości opłat za środki transportu publicznego szynowego lub kołowego zgodnych z cennikiem biletów II klasy obowiązujących na danym obszarze, jeżeli uczestnik poniósł koszty w wysokości równej lub wyższej niż cena biletu. Jeżeli uczestnik udokumentuje poniesienie kosztów w kwocie niższej od ceny biletu, zwrot nastąpi do wysokości faktycznie poniesionych kosztów.
- Refundacji poniesionych kosztów dokonuje się na podstawie wymaganych dokumentów tj.:
- poprawnie wypełnionego Wniosku;
- podpisanego oświadczenia o dojeździe własnym samochodem wraz z kopią prawa jazdy uczestnika i dowodu rejestracyjnego samochodu, lub
- zawartej umowy użyczenia (lub dokumentu o podobnym charakterze) pojazdu – w przypadku osoby niebędącej właścicielem samochodu
lub oświadczenia właściciela pojazdu informującego, że danego uczestnika wymienionego z imienia i nazwiska wozi swoim samochodem - podpisanej ewidencji przebiegu pojazdu,
- wydruku obowiązującego w dniu kursu cennika dokumentującego koszt dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia transportem publicznym w II klasie.
- W przypadku, gdy kilku uczestników projektu dojeżdża jednym samochodem, zwrot kosztów przejazdu otrzymuje tylko kierowca pojazdu będący uczestnikiem kursu bądź uczestnik kursu, który zgodnie z § 4 pkt 2 ppkt c. przedłoży ww. oświadczenie. W przypadku przedłożenia ww. oświadczenia przez kilku uczestników wskazujących tego samego kierowcę pojazdu, zwrot kosztów dojazdu uzyska w całości tylko jeden uczestnik wskazany w odrębnym oświadczeniu podpisanym przez wszystkich uczestników jako osoba, której przysługuje zwrot kosztów dojazdu.
§5 Postanowienia końcowe
- Organizator zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu bądź wprowadzenia dodatkowych postanowień bez podania przyczyn. Regulamin z wprowadzonymi zmianami dostępny będzie na stronie https://kidl.mmcmedia.pl
- Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 czerwca 2023 roku.
Ostatnia aktualizacja: 27.07.2023 r.
O projekcie KIDL
Głównym działaniem w projekcie jest przeprowadzenie szkoleń, które mają na celu wzbogacić system opieki zdrowotnej o wysoko wyspecjalizowaną kadrę medyczną, która zdobędzie wiedzę i umiejętności, w obliczu epidemii COVID-19 oraz podobnych sytuacji kryzysowych i długofalowych jej następstw, mających wpływ na zdrowie społeczeństwa.
Rezultatem przeprowadzonych szkoleń będzie podniesienie kompetencji zawodowych kadr medycznych w zakresie udzielanych świadczeń zdrowotnych związanych z chorobami zakaźnymi, w tym w szczególności chorobą COVID-19. Dowiedz się więcej na temat projektu na stronie kidl.org.pl